Autel EVO II Pro Rugged Bundle RTK V3 / Grey
Kód: D005Podrobný popis
Autel EVO II Pro RTK V3 Rugged Bundle je kompletná profesionálna sada určená pre geodetov, kartografov a profesionálov vo fotogrametrii, ktorí potrebujú byť okamžite pripravení na prácu v teréne. Dron EVO II Pro RTK V3 je technicky identický so štandardným modelom — integrovaný RTK modul pracuje s frekvenciami GPS L1/L2, GLONASS L1/L2, BeiDou B1/B2 a Galileo E1/E5 a dosahuje horizontálnu presnosť 1 cm + 1 ppm a vertikálnu presnosť 1,5 cm + 1 ppm. Rozhodujúci rozdiel spočíva v obsahu balenia: Rugged Bundle pridáva všetko, čo profesionál potrebuje na celodenné nasadenie v teréne.
Kamerový systém disponuje 1" CMOS snímačom s rozlíšením 20 megapixelov a nastaviteľnou clonou F2.8 až F11. Video v rozlíšení 5.5K pri 30 fps, podpora formátu DNG pre maximálnu postprodukčnú flexibilitu a 16-násobný digitálny zoom zabezpečujú profesionálnu kvalitu výstupov. S hmotnosťou 1 237 g a kompaktnými rozmermi v zloženom stave (230 × 130 × 143 mm) zostáva dron ľahko prenosný aj so všetkým príslušenstvom v odolnom transportnom kufri.
Kľúčovou pridanou hodnotou Rugged Bundle je výbava pre nepretržitú prácu v teréne. Tri batérie (jedna v drone + dve náhradné) poskytujú celkovú dobu letu cez 100 minút, čo umožňuje zmapovať aj rozsiahle lokality v jednom výjazde. Multi-nabíjačka nabíja všetky batérie súčasne, autonabíjačka umožňuje dobíjanie priamo z vozidla cestou na ďalšiu zákazku. Odolný transportný kufor (Protector Case) chráni všetku výbavu pri preprave a ochranné puzdro ovládača chráni 7,9" displej Smart Controllera V3 pred poškodením.
Letové parametre zostávajú na vysokej úrovni s dobou letu 36 minút na jednu batériu a doletom až 21 km. Šesťsmerový systém vyhýbania prekážkam s 12 senzormi chráni dron aj v členitom prostredí. Podpora režimu PPK (Post-Processed Kinematic) umožňuje spätné spracovanie dát na dosiahnutie maximálnej presnosti aj v oblastiach so slabým signálom korekčných služieb. Dron podporuje pripojenie k základňovej stanici A-RTK aj k sieťovým RTK službám (NTRIP). Certifikácia EÚ triedy C2.
Prednosti:
- Kompletná profesionálna sada — všetko potrebné na celodennú prácu v teréne v jednom balení
- Tri batérie poskytujú cez 100 minút celkovej doby letu bez nutnosti dokupovať príslušenstvo
- Multi-nabíjačka nabíja všetky batérie súčasne pre minimálne prestoje medzi letmi
- Autonabíjačka umožňuje dobíjanie z vozidla cestou na ďalšiu lokalitu
- Centimetrová RTK presnosť (1 cm + 1 ppm) priamo integrovaná v drone bez externých modulov
- Podpora PPK režimu pre spätné spracovanie dát a maximálnu presnosť
- Mapovanie bez pozemných vlícovacích bodov — dramatická úspora času a nákladov v teréne
- Odolný transportný kufor chráni dron a príslušenstvo pri preprave v teréne
- Profesionálny 1" CMOS snímač s nastaviteľnou clonou pre špičkovú kvalitu snímok
- Certifikácia EÚ triedy C2 pre súlad s európskou reguláciou prevádzky dronov
Najčastejšie použitie a odporúčania:
Autel EVO II Pro RTK V3 Rugged Bundle je ideálnou voľbou pre profesionálne geodetické a kartografické firmy, ktoré potrebujú kompletné riešenie pripravené na okamžité nasadenie. Geodetické kancelárie a zememerašské firmy ocenia možnosť vytvárať presné ortofotomapy, digitálne modely terénu (DTM) a digitálne modely povrchu (DSP) bez nutnosti rozmiestňovania pozemných vlícovacích bodov. Tri batérie v balení umožňujú zmapovať aj rozsiahle lokality v jednom výjazde bez nutnosti vracať sa k nabíjacej stanici, a autonabíjačka zabezpečí dobíjanie priamo z vozidla cestou na ďalšiu zákazku.
Stavebné firmy a developerské spoločnosti využijú Rugged Bundle na pravidelnú dokumentáciu postupu stavby, objemové výpočty zemných prác a tvorbu podkladov pre BIM modely. Odolný transportný kufor ochráni celú sadu pri preprave na stavenisko a medzi lokalitami. V oblasti poľnohospodárstva a lesníctva nachádzajú uplatnenie ortofotomapy pre precízne hospodárenie a inventarizáciu plôch — vďaka trom batériám je možné pokryť aj veľké poľnohospodárske plochy v jednom lete.
Pre termálne inšpekcie odporúčame EVO II Dual 640T V3 Rugged Bundle s rovnakým konceptom kompletnej sady a termokamerou 640×512.
Pre nočné operácie zvážte EVO Max 4N V2 so starlight kamerou ISO 440 000.
Pre termálne a zoom aplikácie sa pozrite na EVO Max 4T V2 s termokamerou a 25× optickým zoomom.
Potrebujete ľahšie riešenie? Pozrite sa na EVO Lite 640T Enterprise s hmotnosťou iba 920 g.
Obsah balenia:
- 1× Dron EVO II Pro RTK V3 (vrátane batérie, vrtúľ, krytu gimbalu, microSD 32 GB)
- 1× Smart Controller V3 (EF9-3) s páčkami
- 2× Náhradné batérie (celkom 3 batérie vrátane batérie v drone)
- 2× Náhradné vrtule (pár)
- 1× Nabíjačka batérie + napájací kábel
- 1× Autonabíjačka (Car Charger)
- 1× Multi-nabíjačka (Multi-Charger)
- 1× Nabíjačka ovládača
- 1× Nabíjací kábel ovládača
- 1× Náhradné páčky ovládača
- 1× Ochranné puzdro ovládača (RC Protective Case)
- 1× Popruh na krk (lanyard)
- 1× Kryt rozširujúceho portu (Extended Port Cover)
- 1× Transportný ochranný kufor (Protector Case)
- Dokumentácia (Quick Start Guide, Disclaimer, Multi-charger Guidelines, Car Charger Guidelines, Battery Safety Instructions, Packing List)
Technické špecifikácie:
| DRON | |
| Hmotnosť (vrátane batérie a gimbalu) | 1 237 g |
| Max. vzletová hmotnosť (MTOW) | 1 999 g |
| Rozmery zložený | 230 × 130 × 143 mm |
| Rozmery rozložený | 457 × 558 × 143 mm |
| Rázvor | 397 mm |
| LETOVÉ PARAMETRE | |
| Max. doba letu | 36 min |
| Max. doba visenia | 32 min |
| Max. dolet | 21 km |
| Max. horizontálna rýchlosť | 20 m/s |
| Max. stúpanie | 8 m/s (režim Ludicrous) |
| Max. klesanie | 4 m/s |
| Max. prevádzkový strop | 7 000 m n.m. |
| Max. odolnosť vetru | 12 m/s (sila 6 Bf) |
| NAVIGÁCIA A POLOHOVANIE | |
| GNSS systémy | GPS / Galileo / BeiDou / GLONASS |
| Presnosť visenia – vertikálne (vizuálne) | ±0,1 m |
| Presnosť visenia – horizontálne (vizuálne) | ±0,3 m |
| Presnosť visenia – vertikálne (GNSS) | ±0,5 m |
| Presnosť visenia – horizontálne (GNSS) | ±1,5 m |
| Vyhýbanie prekážkam | 12 senzorov, 6smerné omnidirekčné binokulárne videnie |
| RTK modul | Áno |
| RTK presnosť – horizontálna | 1 cm + 1 ppm |
| RTK presnosť – vertikálna | 1,5 cm + 1 ppm |
| PRENOS OBRAZU | |
| Max. dosah prenosu (FCC / CE) | 15 km / 8 km |
| Frekvencia | 900 MHz / 2,4 GHz / 5,8 GHz |
| KAMERA VIDITEĽNÉHO SPEKTRA | |
| Snímač | 1" CMOS |
| Efektívne rozlíšenie | 20 MP |
| Clona | F2.8–F11 (nastaviteľná) |
| Ekviv. ohnisková vzdialenosť | 29 mm |
| Zorné pole (DFOV/FOV) | 82° |
| Zaostrovanie | Variabilné |
| ISO rozsah | 100–6 400 |
| ISO nočný režim | 44 000 |
| Digitálny zoom | 16× |
| Max. rozlíšenie fotografií | 5 472 × 3 648 (3:2) |
| Formát fotografií | JPG / DNG / JPG+DNG |
| Max. rozlíšenie videa | 5 472 × 3 076 @ 30 fps |
| Max. video bitrate | 60 Mbps |
| Video formát / kódovanie | MP4 / MOV, H.265 / H.264 |
| GIMBAL | |
| Stabilizácia | 3osá |
| Rozsah náklonu (pitch) | -135° až +45° (mechanický) / -90° až +30° (ovládateľný) |
| Max. rýchlosť ovládania | 100°/s |
| Vibrácie | ±0,005° |
| OVLÁDAČ | |
| Model | Smart Controller V3 (EF9-3) |
| Displej | 7,9" TFT LCD |
| Rozlíšenie displeja | 2 048 × 1 536 |
| Max. jas | 2 000 nits |
| Hmotnosť ovládača | 1 195 g |
| Operačný systém | Android 11 |
| Interné úložisko ovládača | 128 GB |
| Batéria ovládača | 5 800 mAh / 67 Wh |
| Výdrž ovládača | 2,5 h (max. jas) / 4 h (50 % jas) |
| IP krytie ovládača | IP43 |
| BATÉRIA DRONU | |
| Typ | LiPo 3S (XE3_7100_1155) |
| Kapacita | 7 100 mAh |
| Energia | 82 Wh |
| Napätie | 11,55 V |
| Hmotnosť batérie | 365 g |
| Max. nabíjací výkon | 93 W |
| ÚLOŽISKO | |
| Interná pamäť dronu | 8 GB |
| Podpora microSD | Áno (až 256 GB) |
| PREVÁDZKOVÉ PODMIENKY | |
| Prevádzková teplota | -10 °C až +40 °C |
| Hladina akustického výkonu | 83 dB(A) |
| CERTIFIKÁCIA | |
| EÚ trieda dronu | C2 |
Dodatočné parametre
| Kategória: | Drony |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnosť (g): | 1 237 |
| Doba letu: | 36 min |
| EU trieda: | C2 |
| Kamera: | Klasická |
| Laserový diaľkomer (LRF): | NIE |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
